Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

zvanecek 

Barcelona - Poslední velká svatyně křesťanství

28 fotek 20.4.2014 - zobrazení 80 komentářů
Svátečně naladěni jsme se v neděli vydali na prohlídku katedrály Sagráda Família. Jaký byl náš údiv, když jsme zjistili, že křesťanský svatostánek ovinuje a rdousí několik set metrů dlouhý had, zakousnutý do hlavního vchodu. Na přímý dotaz "Jak dlouho?" mi zmoklá hlava netvora odpověděla, "Dvě a půl hodiny". A tak jsme se otočili na patě a prchali do méně exponovaných částí Barcelony. Vrátili jsme se v podvečer. Mezitím se had částečně nasunul dovnitř a pojídal útroby basiliky. Naskočili jsme na ocas. Had sebou umě hodil a my spadli do otevřené kloaky. Řiť se za námi bleskově zavřela a my jsme putovali trávícím traktem směrem k hlavě. Zhruba po 50 minutách had otevřel hubu a vyplivl nás do katedrály.
Oproti deštivému ránu se odpoledne vyjasnilo a my jsme zjistili, jak o mnoho lepší je navštívit basiliku za pěkného počasí, kdy je dojem umocněn slunečními paprsky, proudícími dovnitř vitrážemi. Světlo rozehrává barevné hry, proměňující atmosféru uvnitř katedrály v představení laterny magiky.

Chrám svaté rodiny začal Antonio Gaudí stavět v roce 1885 a nedodokončený byl vysvěcen v roce 2010. Práce stále pokračují a budou pokračovat do roku 2026, stého výročí Gaudího smrti. Stavba je financována pouze z darů a sbírek věřících a návštěvníků. Jsou zda patrné vlivy maurské architektury, Art Noveau a kubismu. Celé ohromné dílo je skrznaskrz protkáno symbolikou a má se stát "poslední velkou svatyní křesťanství. V kompletní podobě bude mít 18 věží, které symbolizují 12 apoštolů, 4 evangelisty, Panu Marii a ta nejvyšší Ježíše Krista. Fasáda je doplněna stovkami soch a texty s křesťanskou tématikou.
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron